تبلیغات بنری چیست؟ چه اهمیتی در بیزینس دارد؟

تبلیغات بنری چیست

شرکت‌های مهم همواره بخشی از درآمد خود را صرف تبلیغات برای هویت‌سازی برند و افرایش فروش خود می‌کنند. یکی از بهترین و تأثیرگذارترین شیوه‌های تبلیغات نمایش، تبلیغ به‌صورت گرافیکی است که از آن به‌عنوان تبلیغات بنری یاد می‌شود. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که تبلیغات بنری چیست؟ همچنین از مزایا و کاربردهای آن صحبت خواهیم کرد و در بخش دیگر انواع روش‌ها را در این حرفه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تبلیغات بنری چیست؟

احتمالاً بارها هنگام بازدید از سایت‌های مختلف با تصاویر متحرک و گاه ثابت که معمولاً مزاحم هم هستند مواجه شده‌اید. این تصاویر همان تبلیغات بنری در فضای آنلاین هستند که شما را به وب‌ سایت هدف منتقل می‌کنند.

در واقع برای پاسخ به سوال تبلیغات بنری چیست باید گفت همان تبلیغاتی که در فضای واقعی سطح شهرها هستند و جنبه آنلاین به خود گرفته‌اند. کاملاً بدیهی است که طراحی و نحوه به‌کاربردن آنها کمی متفاوت خواهد بود و باید اطلاعات جامعی در این باره کسب کرد.

مرور تجارب شخصی خودتان از تبلیغات بنری که در سطح شهر توجه شما را گاه‌وبیگاه جلب کرده‌اند و مرور عواملی که باعث تمایز آنها از دیگر روش‌های تبلیغ شده است، می‌تواند شما را در درک مفاهیم این نوع از تبلیغ یاری کند. در ادامه می‌خواهیم به برخی از مزایای این متد جذاب نوین بپردازیم.

به شما پیشنهاد میکنیم مقاله تبلیغات کلیکی چیست را مطالعه کنید.

مزایا تبلیغات بنری

کسانی که مدیریت یک کسب‌ و کار کوچک یا بزرگ را به عهده دارند، قطعاً به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند تبلیغات مؤثر و به‌صرفه‌ ای را انجام دهند. تمامی برندها برای افزایش فروش و جذب مخاطب از راهکارهای مختلف استفاده می‌کنند. شما نیز می‌توانید در همین راستا در فضای مجازی فعالیت خود را گسترده‌تر کنید. در ابتدای این مطلب شاید سوالی که ذهن شما را درگیر خودش می‌کند این است که مزایا تبلیغات بنری چیست. ما در ادامه به چند مورد مهم در این زمینه اشاره می‌کنیم تا اطلاعات شما کامل‌تر شود.

مزایا تبلیغات بنری

  • ارتباط آسان و سریع با مخاطب هدف

تبلیغات بنری به دلیل ماهیت نمایشی خود، توان ارتباط‌گیری سریع با طیف گسترده‌ای از مخاطبان هدف را دارد. با گذر زمان و ورود هر چه بیشتر فضای آنلاین به زندگی بشر، اکثر افراد حوصله مطالعه متون و مقالات طولانی را ندارند. در چنین شرایطی تبلیغات بنری بهترین راهکار می‌تواند باشد.
با مرور برخی از سلیقه‌های اطرافیان می‌توان از سلیقه بقیه افراد نیز باخبر شد. خیلی از اوقات حتی حوصله بازدید کامل از یک استوری چندثانیه‌ای اینستاگرام را نیز نداریم چه برسد به مطالعه متون چند صفحه‌ای! پس برای تبلیغات بهتر است از این بنرها استفاده کنیم و مخاطبان بیشتری داشته باشیم.

  • توان آشنایی‌زدایی و جلب‌توجه مخاطب

اگر این روش از تبلیغ دارای اصول و قواعد هنری مخصوص به خود باشد، خیلی بیشتر از دیگر انواع تبلیغات می‌تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. آیا تابه‌حال در مورد آشنایی‌زدایی مطالبی را مطالعه کرده‌اید و اطلاعاتی در این زمینه در دست دارید؟
به طور خلاصه آشنایی‌زدایی یعنی نمایش تصویر یا استفاده از جملاتی که مخاطب از حالت ریلکس خارج شده و توجهش کاملاً جذب شود. این مفهوم هم در ادبیات و هم در هنرهای دیگر تعاریف، توضیحات و کاربردهای فراوانی دارد.

  • استفاده از جلوه‌های هنری

هنر بی شک ارتباط ناشناخته‌ای با ناخودآگاه هنر آشنای ما دارد. از مزایا تبلیغات بنری همین استفاده از جلوه‌های هنری است که تأثیر و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب دارد. توصیه می‌کنیم این روش را پس از مشورت‌گرفتن با افراد متخصص و استفاده از طراحان زبردست عملی کنید.
با ترکیب هنرمندانه و روان‌شناسانه رنگ‌ها، تصاویر و استفاده خلاقانه از جملات خاص می‌توان هر مخاطبی را به خود جلب کرد؛ بنابراین واضح است که در به‌کارگیری این هنر باید توجه به مخاطبان هدف را نیز در نظر داشت و تعیین کرد که بنر تبلیغاتی ما چه طیف از مخاطبان را هدف‌گذاری کرده است.

معایب تبلیغات بنری

در حقیقت معایب تبلیغات بنری زمانی اتفاق می‌افتد که طراح این نوع از تبلیغ ناآشنا به اصول این کار و غریبه با ذهن مخاطبان هدف باشد. همان‌طور که در بخش تبلیغات بنری چیست اشاره کردیم تنها عیب مهم این نوع تبلیغ ایجاد مزاحمت برای کاربران سایت می‌تواند باشد. محل جای‌گیری بنر از مهم‌ترین عوامل مفیدبودن یا مضر بودن این نوع از تبلیغات است. میزان تحرک بنر، رنگ‌های مورداستفاده، نحوه بستن بنر، تداخل با مطلب اصلی مقاله و… از عوامل تعیین‌کننده‌ای است که می‌تواند تبلیغات شما را مفید یا مضر کند.

کاربرد تبلیغات بنری

تبلیغات بنری کاربردهای بسیار متنوعی دارند که باید با کسب اطلاعات بیشتر در این مورد نیز کارکرد. در بخش تبلیغات بنری چیست اشاره کردیم که هویت‌سازی برند از اساسی‌ترین اهداف متخصصین حوزه بازاریابی است. یکی از مهم‌ترین ابزارهای ماندگاری اسم‌ورسم برند شما در ذهن مخاطب همان برندهای تبلیغاتی است که البته باید به شیوه‌ای درست طراحی و جای‌گیری شود. بدیهی است که تبلیغات برندی طیف گسترده‌ای از کاربردها را دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

هدایت ترافیک به سایت مقصد یکی از مهم‌ترین کاربردهای این نوع از تبلیغ است. با یک تصویر جذاب و ربودن دقت مخاطب می‌توان او را متقاعد به بازدید از سایت مقصد نمود. با ورود مخاطب به سایت هدف در واقع شما به نیت خود رسیده‌اید.

کاربر نبر تبلیغاتی

پویایی و ارتباط حسی مخاطب با سایت و برند موردنظر از دیگر کاربردهای تبلیغات بنری است. وجود رنگ و تحرک و هنر در این تبلیغات باعث درگیرشدن جنبه حسی مخاطبان با این نوع از تبلیغ می‌شود. هنر همان کلیدواژه اصلی در پاسخ‌دادن به پرسش تبلیغات هنری چیست است!

بهتون پیشنهاد میکنیم مقاله روش افزایش بازدید سایت را مطالعه کنید.

انواع تبلیغات بنری

در دنیای امروز همه کسب‌وکارها نیاز به این دارند که در فضای مجازی به روش‌های مختلف تبلیغ کنند. بااین‌حال انتخاب شیوه درست در زمان خودش یک هنری است که مدیران مجموعه باید به آن توجه داشته باشند.

در کنار رپورتاژهای خبری و دیگر کارهایی که باعث ارتقای سایت می‌شوند، بنرها را نباید از قلم انداخت. برای همین منظور باید انواع تبلیغات بنری را شناخت تا انتخاب درستی داشت. در ادامه 3 نوع از این تبلیغ‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم تا مطالعات خود را در این باره بیشتر کنید.

  • Rich media ads

نوع خاصی از تبلیغات بنری که حالت ویدئو دارند و غیرمنتظره در مقابل دیدگان مخاطب ظاهر می‌شوند. ویدئو را نیز می‌توان هم در فضای واقعی و هم در فضای آنلاین یکی از این نوع تبلیغات دانست. شما با کمک مجموعه‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند می‌توانید تبلیغ‌های بسیار شگفت‌انگیز داشته باشید و تعداد مشتریان خود را چندبرابر کنید.

جهت اطلاع از سئو و گوگل ادز مقاله تفاوت بین سئو و تبلیغات پولی را مطالعه کنید.

  • Overlays

نوعی از تبلیغات بنری که در بالای سایت نمایش داده می‌شود و تا زمانی که کاربر گزینه بسته‌شدن را نزند، ثابت خواهد ماند. توجه داشته باشید که در این مورد جایگاهی باید انتخاب شود که مزاحم کار اصلی فرد نشود و تنها مثل یک پیشنهاد به چشم مخاطب دیده شود. بدیهی است که در صورت مزاحم بودن بلافاصله فرد گزینه بسته‌شدن را خواهد زد.

  • Interstitials آگهی‌ هایی تمام صفحه

این نوع از تبلیغات بنری قبل از نمایش محتوای سایت به‌صورت تمام صفحه ظاهر می‌شوند و احتمالاً دارای ریسک خروج بالاتری هستند. خروج کاربر از سایت خبر خوبی نیست و باید این مورد را در نظر داشت. حال شما خودتان باید تشخیص دهید که کدام روش می‌تواند برای کسب‌وکارتان مناسب باشد. پس از اینکه تصمیم خودتان را گرفتید حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. در زمینه طراحی نیز بهتر است کار را به طراحان باتجربه بسپارید تا با یک طراحی جذاب در یک آن بتوانند نظر مخاطبان را جلب کنند.

جمع‌ بندی

در دنیای مدرن همه افراد برای تبلیغات در فضای مجازی برنامه دارند تا بتوانند مخاطبان هدف خود را جذب کنند. انواع تبلیغات در این فضا قابل‌اجرا است که هر کس با توجه‌ به سلیقه و نیاز خود می‌تواند از راهکار مناسبی بهره ببرد ما در این مقاله سعی کردیم به سؤال تبلیغات بنری چیست، پاسخ واضحی بدهیم. در حقیقت تبلیغات بنری نوع نمایشی از انواع تبلیغات است که برای هویت‌سازی برند، جلب‌توجه مخاطب، آشنایی‌زدایی در تبلیغات و هدایت ترافیک دارای کاربرد هستند. به انواع این روش نیز اشاره مختصری داشتیم تا شما بتوانید از یک راه درست برند خودتان را مشهورتر و معروف‌تر کنید.

مقالات مرتبط

درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

پاپ اپ بالای صفحه برای دوره

درخواست مشاوره دوره

درخواست خود را ثبت کنید تیم فروش در اولین فرصت با شما تماس میگیرند.

فرم دوره تکنیکال

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید تیم فروش در اولین فرصت با شما تماس میگیرند.

فرم پاپ اپ مشاوره