نمی توان سایت راه اندازی کرد و از سئو یا بهینه سازی آن غافل بود. درست است که سئوکار اقدامات بهینه سازی را انجام می دهد اما سئوی سایت فقط اجرای چک لیستها نیست بلکه به تجارب و راهنمایی فردی کاربلد در کنار تیم اجرایی سئو بخصوص برای حوزه های پر رقابت نیاز است.

مشاوره سئو چیست؟

شور و مشورت با کسی که می داند چطور سایت یک کسب و کار اینترنتی را مدیریت کند تا در صفحه یا لینک های برتر دیده شود و برای این هدف از کانال بازاریابی سئو کمک می گیرد که همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.
مشاور به کارفرما کمک می کند تا هزینه های سئو را مدیریت کرده حتی کاهش دهد و در مدت زمان بهینه تری سایت را رشد دهد.
برای این منظور نقشه راه سئوی سایت در دو بعد طراحی می شود:

1. برنامه ریزی و تعیین اهداف سایت و سئو
برای مشخص کردن برنامه بهینه سازی سایت شما برنامه اختصاصی کوتاه مدت و بلند مدت طراحی می شود که بر اساس اهداف مطلوبتان است.
2. اجرای اهداف پروژه سئو
برای اینکه برنامه به بهترین وجه اجرا شود کنارتان هستم و منابع لازم در اختیار شما و تیمتان قرار داده می شود . در کلیه گامها و هنگام اجرای هر قسمت از برنامه، میزان موفقیت و خروجی کار بررسی و تحلیل می شود به و تیم اجرایی آموزش داده می شود تا طی برنامه منظم تغییرات لازم در زمینه تولید محتوا و بازبینی ساختار سایت را انجام دهند.

هدف اصلی تثبیت و تقویت توانمندی تیم سئوی شماست تا ماندگاری اقدامات طولانی تر شود.

چه زمانی به مشاوره حرفه ای سئو نیاز داریم؟

• وقتی در حال طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی خود هستید
• در صورتیکه یک سایت برای کسب و کار خود دارید.
• در صورتیکه دارای فروشگاه آنلاین هستید و قصد دارید آن را معرفی کنید
• در زمانی که شاهد افت شدید ترافیک سایت هستید
• اگر فروشگاه اینترنتی تان فروش خوبی ندارد
چه کسانی به مشاوره سئو نیاز دارند؟
گروه اول؛ صاحبین کسب و کار که در اصطلاح رایج “کارفرما” گفته می شوند .
البته این دسته اهداف متعددی دارند
• ممکن است اولویشان معرفی برند و آگاه سازی مردم از حضور آنها در بازار باشد
• احتمال زیاد درخواست جذب کاربر فراوان یا دریافت ایمیل و شماره تماس دارند
• بسیاری قصد دارند مراجعین سایت را از مسیر درست به مشتری تبدیل کنند

گروه دوم؛ کارشناسان سئو که وظیفه بهینه سازی سایت را دارند

گروه سوم؛ دانشجویانی که به قصد یادگیری درخواست مشاوره می دهند تا بیاموزند در جریان یک جلسه مشاوره چه اتفاقاتی رقم می خورد و در مذاکره اصولی چه مکالماتی انجام می شود.

 

مشاور سئو کیست؟

فردی که سابقه راه اندازی ، هدایت و بهینه سازی کسب و کارهای اینترنتی در فضای آنلاین را دارد ، میداند چه پیشنهادات و راهکارهای کاربردی بدهد تا یک کسب و کار به شکلی معقول و مطمئن هدایت شود و در موتورهای جستجو به رتبه رضایت بخشی برسد.
مشاور حرفه ای سئو باید دانش و تجربه زیادی در موارد زیر داشته باشد:
• سئوی فنی یا تکنیکال (technical seo)
• سئوی داخلی (On-Page SEO)
• سئوی خارجی (Off-Page SEO)
• توانمند در تدوین و اجرای استراتژی سئو
در صورتی که بخواهید مشاوره سئو سایت را به دست فردی کاردان بسپارید، سوالات زیر می تواند، ذهنتان را طبقه بندی و منظم کند تا فردی لایق را انتخاب کنید.
• فرد یا مجموعه انتخابی چه سوابق و نمونه های کاری دارد؟
• خدمات پیشنهادی برای بهینه سازی سایت چیست؟
• چه تعهداتی را در قراردادها لحاظ می کند؟
• آیا به شما برای رسیدن به صفحه اول ضمانت می دهد؟
• رقم پیشنهادی شامل هزینه تولید محتوا و رپورتاژ هم می شود؟
• کوتاه ترین زمانی که نتیجه کار قابل مشاهده باشد را تعیین می کند؟
• به چه صورت شما را در جریان اقدامات اجرایی روی سایت می گذارد؟

خدمات مشاوره سئو چیست؟

خدماتی که برای رشد و بهبود وضعیت سایت انجام شدنیست:

1. تعیین استراتژی سئو

استراتژی همان راه و رسم کار است.
با تعیین استراتژی، مسیر مناسبی مشخص شده ، درباره اهداف بازاریابی صحبت می شود تا بتوان در کل پروژه اقدامات را طوری جهت دهی کرد که این اهداف عملی شوند.
در واقع با همفکری و بارش افکار، اهداف و خواسته های شما به شکلی سازماندهی می شوند تا هدفهای بازاریابی از طریق سئو دست یافتنی شوند.
2. دستیابی به رتبه هایی مورد نظر برای هر یک از عبارات کلیدی
ارائه تعهد برای رسیدن به رتبه مذکور در مدت زمان مشخص که مورد مذاکره و توافق باشد
3. آنالیز ساختار سایت از لحاظ فنی
سئو تکنیکال که مباحث مربوط به معماری و سلامت سایت است
کارشناس سئو خطاهایی که باعث می شود کاربر به دردسر افتاده یا به نتیجه نرسد را پیدا کرده و مواردی مانند بررسی ریدایرکت‌ها، خطای صفحات، استفاده از جاوا اسکریپتها را مدیریت می کند.
مشاور سئو ماهر می داند چطور ساختار سایت را بهینه کند تا سرعت و پردازش محتوای سایت طوری باشد که بالاترین تعامل و بهترین تجربه کاربری را داشته باشد و سایت بیشتر دیده شود.
مورد مهم دیگر نقشه سایت است. اینکه کاربر در سایت گم و گور نشود و برای رسیدن به محصول یا مطلبی که در جستجوی آن است، دچار سردرگمی نشود.
یکی از خدمات مشاوره برای اینکه در قسمت فنی رویکرد اصولی داشته باشید، مربوط به انتخاب سیستم مدیریت محتوا یاCMS های مناسب است
گفتیم که اگر در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید و هنوز سایت طراحی نکرده اید یا از قبل اقدام کردید، اما از روند فعالیت آن راضی نیستید، در هر دو صورت مشاور می تواند بر اساس اهداف و نوع محصولاتتان نیازسنجی کند تا طراحی و ساختار مناسبی انتخاب کنید ؛ مثلا در حال حاضر بیشتر سایتها از cms وردپرس استفاده می کنند. عده ای جوملا را ترجیح داده و تعدادی به خاطر نوع تجارتشان به cms کاملا اختصاصی نیاز دارند.
راهنمایی برای انتخاب گزینه بهینه، توسط مشاور انجام می شود.
چک لیستی از خدمات سئو تکنیکال درباره انتخاب cms
• چگونه یک سایت کاربرپسند طراحی شود؟
• از چه CMS ای برای طراحی سایت استفاده شود؟
• آیا کدنویسی اختصاصی لازم است؟

4. سئو محتوا
محتوای سایت حتی در سایت های فروشگاهی به شدت در سئو مهم است. با محتواست که ارتباط سازی و تعامل با کاربران کسب و کار انجام می شود و یک مشاور حاذق می داند چطور از محتوا برای هدف بهینه سازی سایت استفاده کند تا اهداف بیزینس محقق شود.
برای داشتن محتوای غنی جستجوی حرفه ای کلمات کلیدی اصلی ترین گام است.
از آنجاییکه طراحی نقشه راه با انتخاب درست کلمات هدف آغاز می شود و سرمایه گذاری بر روی این عبارات سوددهی مجموعه را تضمین می کند، تولید محتوا برای آنها گام بعدیست . به همین دلیل داشتن یک تقویم محتوایی دقیق و کارآمد غیر قابل انکار است.
زیرا قدرت محتوا زمانی دو چندان می شود که خلق، انتشار، بهبود و توسعه محتوا مطابق با کلمات کلیدی هدف و تقویم محتوایی باشد.
بی شک مشاور سئو می تواند نقش موثری داشته باشد. زیرا در جریان جلسات مشاوره شناخت جامعی از کسب و کار شما پیدا کرده است. از بهینه سازی سایت و بازاریابی دیجیتال آگاهی دارد و موفقیت پروژه شما از توفیقات برند اوست
اگر در قسمت محتوا هماهنگی و نظم وجود نداشته باشد، تحقق اهداف و برآورده سازی انتظارات مختل می شود.
چک لیستی از خدمات سئو داخلی و تولید محتوا
• چطور محتوا را توسعه دهید و بازنویسی محتوا داشته باشید؟
• تحقیق درباره کلمات کلیدی انجام می شود؟
• روند تولید محتوا و سئو داخلی درست است؟
• شکل و برنامه خلق محتوا مناسب است؟
• چگونه کلمات کلیدی مناسب و هدفمند را بیابید و برای آن تولید محتوا کنید؟
• چقدر محتوا تولید شود؟
• لینک سازی داخلی سایت نیاز به تغییر دارد؟

5. تحلیل بازار و رفتار کاربران
سایت یک مغازه اینترنتی است که مواجه فیزیکی با مخاطبین ندارد اما ابزارها و روشهایی برای تحلیل رفتار آنها و مدت زمان حضورشان در سایت وجود دارد که مشخص می کند آنها دقیقا چه می خواهند و سایت شما تا چه حد توانسته آن نیاز را برطرف کند.
6. شناخت مخاطب هدف و تعامل متقابل
شناخت جامعه هدف تنها به مخاطبین و مشتریان ختم نمی شود و جهت اجرای موفق پروژه سئو آگاهی از میزان تسلط، دانش و تاثیر هر یک از اعضای تیم مهم است
گروهی که در قسمت تولید محتوا فعالیت می کنند، تیم فروش و پشتیبانی، افراد و سازمانهایی که خدمات تاثیرگذار بر روی سئو ارائه می دهند مانند شرکتهای هاستینگ ، ارسال پیامک و سرویسهای تبلیغاتی، همگی مهم هستند.
زیرا تعیین استراتژی بدون همکاری منسجم این گروه و حمایت کارفرما سخت است و در صورت نبود یکدستی، در بسیاری مواقع هدایت کار به سمت و سویی که برنامه ریزی شده ، غیر ممکن است .
7. اعتماد و ارتباط سازی از طریق لینک خارجی
در این قسمت با روشهای رایج سئو روی معرفی خدمات و فعالیتهای سایت تمرکز می شود. برای این منظور لینک سازی و بک لینک در سایتهای دیگر انجام می شود.
بررسی بک ‌لینک‌ها از اقدامات حیاتی در سئو off page است. کیفیت بک لینک ها از لحاظ اعتبار و سلامت در رتبه بندی سایت اثر زیادی دارد .
به همین دلیل تاثیر مثبت یا منفی بک ‌لینک‌ های سایت ارزیابی می شود تا برنامه‌ریزی موثری برای اصلاح، بهبود یا ایجاد بک ‌لینک‌ ها انجام شود و از قدرت بک لینک های با کیفیت برای ارتقا رتبه سایت بهره برد.
چک لیست سئو خارجی
• بک لینک بسازیم یا بخریم؟
• چه زمان بک لینک بخریم؟
• چه میزان هزینه برای بک لینک لازم است؟

8. بررسی و تحلیل رقبا
• چگونه رقبای خود را تحلیل کنیم؟
درست است که کار با کیفیت بدون مشتری نمی ماند اما برای دیده شدن به موقع خدمات و محصولات ارزشمند از طریق کانال بازاریابی سئو، حتما باید تحلیل کارشناسی از رفتار رقبا و سایت مشتری انجام شود.

9. تحلیل به موقع و سریع سایت و استفاده از ابزارهای سئو
همه کارهایی که برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو انجام می شود را بایستی به سرعت و دائم مشاهده کرد و بر اساس تغییرات الگوریتم و رفتار کاربران ساختار محتوایی و بازاریابی را بازبینی کرد.
مشاور سئو حرفه ای باید به امور گفته شده مسلط و آگاه باشد و دراین راستا نرم ‌افزار سئو، کمک حال تیم مشاوره سئو سایت است. متخصص سئو که قابلیت ارائه مشاوره دارد قطعا به ابزارهای تخصصی کارش مسلط است و از آنها برای تقویت مهارتش استفاده می کند.
لیستی از ابزارهای پرکاربرد سئو
ابزارهای سئو و مدیریت پروژه در 3 بخش دسته بندی می شوند:
• ابزارهایی که برای تعامل و برقراری ارتباط تیمی هستند، مانند slack و google doc
• ابزارهایی که در مدیریت پروژه به کار گرفته می شوند؛ Trello
• ابزار اصلی بازاریابی دیجیتال؛ SEMrush، Moz، Screaming Frog

10. اخلاق حرفه ای
رفتار و سکنات یک مشاور باید مناسب یک راهبر اثرگذار و موفق باشد زیرا همه مراحل؛ از مذاکره تا مدیریت زمان پروژه، نیاز به فرد یا تیمی اخلاق مدار دارد.
نحوه عقد قرارداد پس از مشاوره سئو
یک مشاور سئو حتما مذاکره کننده حاذقی است و می داند که برای بستن قرارداد، تعیین انتظارات به‌صورت دقیق از سوی طرفین مهمترین قسمت کار است.
شناخت و تعیین انتظارات در مرحله برنامه ریزی و تعیین اهداف شروع می شود و با بررسی وضعیت فعلی سایت، میزان قدرت تیم و امکان همکاری آنها ادامه دارد و در نهایت براساس بررسی اهداف و امکانات، انتظار معقول سنجیده می شود تا در متن قرارداد به وضوح و با جزئیات لحاظ شوند .
هر چقدر زمان لازم است بایستی صرف شود تا انتظارات تعیین شوند و با شرایط سایت و تیم تطبیق داده شود، زیرا کیفیت کلیه خدمات سئو به شفافیت در انتظارات و توقعات طرفین بستگی دارد.
اگر مشاور نداند که قصد اصلی کارفرما چیست و چه هدفی مهمترین علت درخواست مشاوره اوست و مدت زمانی که برای رسیدن آن در نظر دارد، چقدر است و در چه شرایطی احساس رضایت می کند؛ به احتمال زیاد اقدامات سئویی انجام می شود که حتی اگر درست ترین باشند، چون انتظارات را برآورده نکرده اند، مصداق کار درست در زمان نادرست هستند و باعث ایجاد نارضایتی می شوند.
به نظر می آید بهترین زمان برای درک انتظارات زمانیست که در جلسات بارش افکار با کارفرما و تیم درگیر گذاشته می شود تا در خصوص کلمات کلیدی به نتیجه برسند .
ممکن است پروسه زمانبر و چالش برانگیزی باشد اما احتمال موفقیت در اهداف سئویی سایت بیشتر است . هر چه که باشد از ازدیاد ترافیک، دریافت لید و سرنخ تا جهش در فروش و برند سازی همگی به درک درست از این مساله کمک می کند.
چرا خدمات مشاوره SEO
مهمترین دلیل نقشی است که در بهبود نرخ تبدیل مشتری و بازگشت سرمایه دارد.
چطور می توانم جلسه مشاوره سئو داشته باشم؟
• قبلا مشاوره سئو داشتم
• تا به حال مشورت نگرفتم
در هر صورت اطلاعات تماس و آدرس وبسایت خود را در فرم زیر وارد کنید

چه زمانی مشاوره سئو خوبه؟

شما همیشه به مشاور سئو نیاز دارید.

ولی بسته به اینکه کجای مسیر کسب و کار اینترنتی هستید، نوع مشاوره ای که نیاز دارید متفاوت است.
بهترین پیشنهاد این است که قبل از هر اقدامی مشورت کنید تا بر اثر انتخابهای نادرست در طول مسیر مجبور به دوباره کاری و صرف هزینه مجدد نشوید.
به عنوان مثال؛میزان تاثیر انتخاب نام دامنه و اسم برند در سئو به طور مستقیم مورد بحث است اما چون گیرایی نام برند و سایت باعث راحتی کاربر می شود و احتمال ماندگاری در ذهن را افزایش می دهد، حداقل به صورت غیر مستقیم، در میزان ترافیک تاثیر دارد.
به همین دلیل مشاوره در هر مقطعی نیاز است. فقط شکل و سبک متمایزی دارد.
در حالت کلی فرد یا گروه مشاور، فقط نکات مهم را بیان می کنند و بخش اجرا را برعهده شما می‌گذارند.
در مجموع، زمان مناسب برای دریافت مشاوره سئو را میتوان از دو بعد بررسی کرد :

1-آمادگی سازمانی و تیمی
دریافت مشورت به معنی اجرای کار نیست و منظور ارائه روشها و ریزه کاریهایی است که می تواند سایت شما را به شکلی بهینه کند که هم بیشتر و بالاتر دیده شود هم کاربر زمان زیادتری در سایت جستجو کند. همچنین برای خواندن محتوا و دیدن محصولات با اشتیاق وقت بگذارد.
پس لازم است محتوایی تولید شده ،علاوه بر جذابیت، ساختاری مطابق الگوریتمهای گوگل داشته باشد.
• وظایف تیم تولید محتوا در سئو داخلی
بنا به اندازه کسب و کار، تیم تولید محتوا بایستی توانایی کافی داشته باشد تا نکات سئو محتوا و سئو داخلی که در جلسه مشاوره ارائه می شود، به درستی اجرا کند.
• نقش کارشناس سئو در اجرای نکات مشورتی
به یک کارشناس سئو و در صورت لزوم مدیر سئو نیاز هست تا اقدامات اصلاحی و عملکردی در قسمت سئو خارجی و تکنیکال را عملی کند.
• لزوم همکاری با برنامه نویس و طراح سایت
البته اگر سایت وردپرسی نباشد، همکاری و همراهی طراح سایت و برنامه نویس الزامیست.
البته حالت دومی هم هست:
زمانی که تیم تولید محتوا ندارید یا نویسنده توانمندی را نمی شناسید و کارشناس سئو مهارت کافی برای انجام مواردی که در جلسه مشاوره گفته می شود را ندارد، در این صورت امکان اجرای کل پروژه توسط تیمی که از طرف مسعود الوهیمی وجود دارد.
همکاری گروه مشاوره سئو در بخش اجرا
در این حالت تیم اجرایی سئو تحت نظارت مسعود الوهیمی قسمت بازاریابی دیجیتال را به عهده می گیرد و تیم شما را راهنمایی می کند تا اهداف پروژه محقق شود.
مجموعه خدمات مشاور سئو در این حالت شامل مشاوره های مدیریتی نیز می شود:
• تعیین اهداف بر اساس میزان توانمندی افراد و سازمان
• اولویت بندی اهداف بنا به شرایط موجود، رقبا و انتظارات کارفرما
• زمانبندی اجرایی بنا به اولویتها
• هدایت تیم اجرایی و ارائه برنامه مدون سئو به آنها
• معرفی سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای سرعت دهی و اثر بخشی بیشتر پروژه
• مدیریت نیروی انسانی از هر لحاظ، به منظور دریافت بالاترین بهره وری
• مدیریت بحران در صورت بروز مشکلات احتمالی
• بازبینی و تعیین استراتژی برای موقعیت های مختلف
در واقع مشاور سئو علاوه بر مشاوره های بازاریابی در مدیریت کسب و کار همراه شماست.

2-آمادگی محصول و خدمات
در جلسات مشاوره نقشه راه بهینه سازی سایت شما ترسیم می شود
اما اگر در قسمت طراحی و تولید محصول و خدمات مشکلات زیرساختی باشد، احتمالا به مجموعه ای از اقدامات دیگر نیاز است که با کمک سایر کانالهای بازاریابی امکان پذیر است.
مواردی هم به حوزه برندینگ و طراحی کاربری مرتبط است که در صورت نیاز مشورتهای ضروری داده می شود.
جلسات مشاوره مسعود الوهیمی به چه صورتی برگزار می‌شود؟
جلسه تعاملی با تیم متخصص
افراد حاضر در جلسه بایستی در زمینه سئو دانش و مهارت بالایی داشته باشند زیرا نیاز است به اصطلاحات و مواردی که جهت بهینه سازی سایت و اصلاح اشتباهات مطرح می شود، مسلط باشند.
نحوه بررسی پروژه ها از طریق گپ و گفت با کارشناسان سئو، در صورت نیاز کارفرما و سایر اعضای تیم می باشد.
پس از شناسایی چالشها و ابهامات، دسترسی به پنل سرچ کنسول ضروریست تا شرایط موجود بررسی شود.
زیرا بیان راهکارهای عملی و بهبود نواقص بدون آنالیز وضعیت فعلی سایت و بررسی رفتار رقبا امکان پذیر نیست.
فرآیند مشاوره به چه صورت است؟
کارشناسان ما از طریق شماره ای که در فرم ثبت کردید با شما تماس می گیرند تا اطلاعات ابتدایی درباره پروژه و اهداف آن داشته باشند.سپس زمانی برای جلسه مشاوره تنظیم و اعلام می شود.

سوالات متداول

آیا سایت ما پیش از مشاوره بررسی می شود؟
بله، سایت حداکثر طی 3 تا 5 روز از زمان درخواست مشاوره به صورت دقیق مشاهده و بررسی می شود. سپس پیشنهادات خود را با راه‌کارهای اجرایی در جلسه ارائه می دهم.
تعداد جلسات هم به ابعاد پروژه و وسعت موضوعات مربوط می شود که در صورت لزوم قابل افزایش است.

مشاوره سئو تضمینی چیست؟
در سئو هیچ ضمانتی نیست!
دلیل روشن است چون ما سایت را برای موتورهای جستجو مثل گوگل بهینه می کنیم پس مطابق با قواعد و الگوریتم های آن پیش می رویم. هیچ کس از زمان بروزرسانی های گوگل و تاثیراتی که بر روی سایت دارد، اطلاع ندارد .
آنچه با قطعیت ضمانت می دهیم اجرای کلیه تعهدات مطابق قرارداد است.
 قیمت و هزینه مشاوره سئو چقدر است؟
هزینه مشاوره سئو بر اساس نوع مشاوره درخواستی فرق دارد.
گزارش پروژه سئو چگونه است؟
مشاوره سئو که منجر به عقد قرارداد برای نظارت بر پروژه سئو شود، زمانی قابل دفاع است که گزارش از مراحل انجام کار و موفقیت ها داده شود و یکی از اقدامات اصلی ارائه نتایج کسب شده به صورت شفاف است.
در گزارش مدیریتی که به شما داده می شود ابتدا گزارشی از وضعیت سئوی سایت در ابتدای شروع همکاری داده می شود سپس بر اساس تعهدات مذکور در متن قرارداد، مجموعه اقدامات، هزینه کرد و نتایج ارسال می شود تا متوجه روند کسب جایگاههای برتر برای عبارت کلیدی کسب و کارتان شوید.
دسترسی و برقراری تماس با مشاور پس از عقد قرارداد چگونه است؟
بسیار پیش می آید که پس از جلسات مشاوره و عقد قرارداد رابطه بین کارفرما و مشاور محدود می شود.
حتی مشاورینی هستند که تا پایان قرارداد هیچ ارتباط کلامی برقرار نمیکنند.
بخصوص زمانی که پروژه مطابق میل کارفرما پیش نمی رود، از دسترس خارج می شوند
مشاوره سئو ما تا پایان با همان کیفیت ابتدای مذاکرات ادامه دارد و پاسخگوی سوالات احتمالی هستیم.

نمی توان سایت راه اندازی کرد و از سئو یا بهینه سازی آن غافل بود. درست است که سئوکار اقدامات بهینه سازی را انجام می دهد اما سئوی سایت فقط اجرای چک لیستها نیست بلکه به تجارب و راهنمایی فردی کاربلد در کنار تیم اجرایی سئو بخصوص برای حوزه های پر رقابت نیاز است.

 

مشاوره سئو چیست؟

شور و مشورت با کسی که می داند چطور سایت یک کسب و کار اینترنتی را مدیریت کند تا در صفحه یا لینک های برتر دیده شود و برای این هدف از کانال بازاریابی سئو کمک می گیرد که همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.
مشاور به کارفرما کمک می کند تا هزینه های سئو را مدیریت کرده حتی کاهش دهد و در مدت زمان بهینه تری سایت را رشد دهد.
برای این منظور نقشه راه سئوی سایت در دو بعد طراحی می شود:

1. برنامه ریزی و تعیین اهداف سایت و سئو
برای مشخص کردن برنامه بهینه سازی سایت شما برنامه اختصاصی کوتاه مدت و بلند مدت طراحی می شود که بر اساس اهداف مطلوبتان است.
2. اجرای اهداف پروژه سئو
برای اینکه برنامه به بهترین وجه اجرا شود کنارتان هستم و منابع لازم در اختیار شما و تیمتان قرار داده می شود . در کلیه گامها و هنگام اجرای هر قسمت از برنامه، میزان موفقیت و خروجی کار بررسی و تحلیل می شود به و تیم اجرایی آموزش داده می شود تا طی برنامه منظم تغییرات لازم در زمینه تولید محتوا و بازبینی ساختار سایت را انجام دهند.

هدف اصلی تثبیت و تقویت توانمندی تیم سئوی شماست تا ماندگاری اقدامات طولانی تر شود.

چه زمانی به مشاوره حرفه ای سئو نیاز داریم؟

• وقتی در حال طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی خود هستید
• در صورتیکه یک سایت برای کسب و کار خود دارید.
• در صورتیکه دارای فروشگاه آنلاین هستید و قصد دارید آن را معرفی کنید
• در زمانی که شاهد افت شدید ترافیک سایت هستید
• اگر فروشگاه اینترنتی تان فروش خوبی ندارد
چه کسانی به مشاوره سئو نیاز دارند؟
گروه اول؛ صاحبین کسب و کار که در اصطلاح رایج “کارفرما” گفته می شوند .
البته این دسته اهداف متعددی دارند
• ممکن است اولویشان معرفی برند و آگاه سازی مردم از حضور آنها در بازار باشد
• احتمال زیاد درخواست جذب کاربر فراوان یا دریافت ایمیل و شماره تماس دارند
• بسیاری قصد دارند مراجعین سایت را از مسیر درست به مشتری تبدیل کنند

گروه دوم؛ کارشناسان سئو که وظیفه بهینه سازی سایت را دارند

گروه سوم؛ دانشجویانی که به قصد یادگیری درخواست مشاوره می دهند تا بیاموزند در جریان یک جلسه مشاوره چه اتفاقاتی رقم می خورد و در مذاکره اصولی چه مکالماتی انجام می شود.

مشاور سئو کیست؟

فردی که سابقه راه اندازی ، هدایت و بهینه سازی کسب و کارهای اینترنتی در فضای آنلاین را دارد ، میداند چه پیشنهادات و راهکارهای کاربردی بدهد تا یک کسب و کار به شکلی معقول و مطمئن هدایت شود و در موتورهای جستجو به رتبه رضایت بخشی برسد.
مشاور حرفه ای سئو باید دانش و تجربه زیادی در موارد زیر داشته باشد:
• سئوی فنی یا تکنیکال (technical seo)
• سئوی داخلی (On-Page SEO)
• سئوی خارجی (Off-Page SEO)
• توانمند در تدوین و اجرای استراتژی سئو
در صورتی که بخواهید مشاوره سئو سایت را به دست فردی کاردان بسپارید، سوالات زیر می تواند، ذهنتان را طبقه بندی و منظم کند تا فردی لایق را انتخاب کنید.
• فرد یا مجموعه انتخابی چه سوابق و نمونه های کاری دارد؟
• خدمات پیشنهادی برای بهینه سازی سایت چیست؟
• چه تعهداتی را در قراردادها لحاظ می کند؟
• آیا به شما برای رسیدن به صفحه اول ضمانت می دهد؟
• رقم پیشنهادی شامل هزینه تولید محتوا و رپورتاژ هم می شود؟
• کوتاه ترین زمانی که نتیجه کار قابل مشاهده باشد را تعیین می کند؟
• به چه صورت شما را در جریان اقدامات اجرایی روی سایت می گذارد؟

خدمات مشاوره سئو چیست؟

خدماتی که برای رشد و بهبود وضعیت سایت انجام شدنیست:

1. تعیین استراتژی سئو

استراتژی همان راه و رسم کار است.
با تعیین استراتژی، مسیر مناسبی مشخص شده ، درباره اهداف بازاریابی صحبت می شود تا بتوان در کل پروژه اقدامات را طوری جهت دهی کرد که این اهداف عملی شوند.
در واقع با همفکری و بارش افکار، اهداف و خواسته های شما به شکلی سازماندهی می شوند تا هدفهای بازاریابی از طریق سئو دست یافتنی شوند.
2. دستیابی به رتبه هایی مورد نظر برای هر یک از عبارات کلیدی
ارائه تعهد برای رسیدن به رتبه مذکور در مدت زمان مشخص که مورد مذاکره و توافق باشد
3. آنالیز ساختار سایت از لحاظ فنی
سئو تکنیکال که مباحث مربوط به معماری و سلامت سایت است
کارشناس سئو خطاهایی که باعث می شود کاربر به دردسر افتاده یا به نتیجه نرسد را پیدا کرده و مواردی مانند بررسی ریدایرکت‌ها، خطای صفحات، استفاده از جاوا اسکریپتها را مدیریت می کند.
مشاور سئو ماهر می داند چطور ساختار سایت را بهینه کند تا سرعت و پردازش محتوای سایت طوری باشد که بالاترین تعامل و بهترین تجربه کاربری را داشته باشد و سایت بیشتر دیده شود.
مورد مهم دیگر نقشه سایت است. اینکه کاربر در سایت گم و گور نشود و برای رسیدن به محصول یا مطلبی که در جستجوی آن است، دچار سردرگمی نشود.
یکی از خدمات مشاوره برای اینکه در قسمت فنی رویکرد اصولی داشته باشید، مربوط به انتخاب سیستم مدیریت محتوا یاCMS های مناسب است
گفتیم که اگر در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید و هنوز سایت طراحی نکرده اید یا از قبل اقدام کردید، اما از روند فعالیت آن راضی نیستید، در هر دو صورت مشاور می تواند بر اساس اهداف و نوع محصولاتتان نیازسنجی کند تا طراحی و ساختار مناسبی انتخاب کنید ؛ مثلا در حال حاضر بیشتر سایتها از cms وردپرس استفاده می کنند. عده ای جوملا را ترجیح داده و تعدادی به خاطر نوع تجارتشان به cms کاملا اختصاصی نیاز دارند.
راهنمایی برای انتخاب گزینه بهینه، توسط مشاور انجام می شود.
چک لیستی از خدمات سئو تکنیکال درباره انتخاب cms
• چگونه یک سایت کاربرپسند طراحی شود؟
• از چه CMS ای برای طراحی سایت استفاده شود؟
• آیا کدنویسی اختصاصی لازم است؟

4. سئو محتوا
محتوای سایت حتی در سایت های فروشگاهی به شدت در سئو مهم است. با محتواست که ارتباط سازی و تعامل با کاربران کسب و کار انجام می شود و یک مشاور حاذق می داند چطور از محتوا برای هدف بهینه سازی سایت استفاده کند تا اهداف بیزینس محقق شود.
برای داشتن محتوای غنی جستجوی حرفه ای کلمات کلیدی اصلی ترین گام است.
از آنجاییکه طراحی نقشه راه با انتخاب درست کلمات هدف آغاز می شود و سرمایه گذاری بر روی این عبارات سوددهی مجموعه را تضمین می کند، تولید محتوا برای آنها گام بعدیست . به همین دلیل داشتن یک تقویم محتوایی دقیق و کارآمد غیر قابل انکار است.
زیرا قدرت محتوا زمانی دو چندان می شود که خلق، انتشار، بهبود و توسعه محتوا مطابق با کلمات کلیدی هدف و تقویم محتوایی باشد.
بی شک مشاور سئو می تواند نقش موثری داشته باشد. زیرا در جریان جلسات مشاوره شناخت جامعی از کسب و کار شما پیدا کرده است. از بهینه سازی سایت و بازاریابی دیجیتال آگاهی دارد و موفقیت پروژه شما از توفیقات برند اوست
اگر در قسمت محتوا هماهنگی و نظم وجود نداشته باشد، تحقق اهداف و برآورده سازی انتظارات مختل می شود.
چک لیستی از خدمات سئو داخلی و تولید محتوا
• چطور محتوا را توسعه دهید و بازنویسی محتوا داشته باشید؟
• تحقیق درباره کلمات کلیدی انجام می شود؟
• روند تولید محتوا و سئو داخلی درست است؟
• شکل و برنامه خلق محتوا مناسب است؟
• چگونه کلمات کلیدی مناسب و هدفمند را بیابید و برای آن تولید محتوا کنید؟
• چقدر محتوا تولید شود؟
• لینک سازی داخلی سایت نیاز به تغییر دارد؟

5. تحلیل بازار و رفتار کاربران
سایت یک مغازه اینترنتی است که مواجه فیزیکی با مخاطبین ندارد اما ابزارها و روشهایی برای تحلیل رفتار آنها و مدت زمان حضورشان در سایت وجود دارد که مشخص می کند آنها دقیقا چه می خواهند و سایت شما تا چه حد توانسته آن نیاز را برطرف کند.
6. شناخت مخاطب هدف و تعامل متقابل
شناخت جامعه هدف تنها به مخاطبین و مشتریان ختم نمی شود و جهت اجرای موفق پروژه سئو آگاهی از میزان تسلط، دانش و تاثیر هر یک از اعضای تیم مهم است
گروهی که در قسمت تولید محتوا فعالیت می کنند، تیم فروش و پشتیبانی، افراد و سازمانهایی که خدمات تاثیرگذار بر روی سئو ارائه می دهند مانند شرکتهای هاستینگ ، ارسال پیامک و سرویسهای تبلیغاتی، همگی مهم هستند.
زیرا تعیین استراتژی بدون همکاری منسجم این گروه و حمایت کارفرما سخت است و در صورت نبود یکدستی، در بسیاری مواقع هدایت کار به سمت و سویی که برنامه ریزی شده ، غیر ممکن است .
7. اعتماد و ارتباط سازی از طریق لینک خارجی
در این قسمت با روشهای رایج سئو روی معرفی خدمات و فعالیتهای سایت تمرکز می شود. برای این منظور لینک سازی و بک لینک در سایتهای دیگر انجام می شود.
بررسی بک ‌لینک‌ها از اقدامات حیاتی در سئو off page است. کیفیت بک لینک ها از لحاظ اعتبار و سلامت در رتبه بندی سایت اثر زیادی دارد .
به همین دلیل تاثیر مثبت یا منفی بک ‌لینک‌ های سایت ارزیابی می شود تا برنامه‌ریزی موثری برای اصلاح، بهبود یا ایجاد بک ‌لینک‌ ها انجام شود و از قدرت بک لینک های با کیفیت برای ارتقا رتبه سایت بهره برد.
چک لیست سئو خارجی
• بک لینک بسازیم یا بخریم؟
• چه زمان بک لینک بخریم؟
• چه میزان هزینه برای بک لینک لازم است؟

8. بررسی و تحلیل رقبا
• چگونه رقبای خود را تحلیل کنیم؟
درست است که کار با کیفیت بدون مشتری نمی ماند اما برای دیده شدن به موقع خدمات و محصولات ارزشمند از طریق کانال بازاریابی سئو، حتما باید تحلیل کارشناسی از رفتار رقبا و سایت مشتری انجام شود.

9. تحلیل به موقع و سریع سایت و استفاده از ابزارهای سئو
همه کارهایی که برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو انجام می شود را بایستی به سرعت و دائم مشاهده کرد و بر اساس تغییرات الگوریتم و رفتار کاربران ساختار محتوایی و بازاریابی را بازبینی کرد.
مشاور سئو حرفه ای باید به امور گفته شده مسلط و آگاه باشد و دراین راستا نرم ‌افزار سئو، کمک حال تیم مشاوره سئو سایت است. متخصص سئو که قابلیت ارائه مشاوره دارد قطعا به ابزارهای تخصصی کارش مسلط است و از آنها برای تقویت مهارتش استفاده می کند.
لیستی از ابزارهای پرکاربرد سئو
ابزارهای سئو و مدیریت پروژه در 3 بخش دسته بندی می شوند:
• ابزارهایی که برای تعامل و برقراری ارتباط تیمی هستند، مانند slack و google doc
• ابزارهایی که در مدیریت پروژه به کار گرفته می شوند؛ Trello
• ابزار اصلی بازاریابی دیجیتال؛ SEMrush، Moz، Screaming Frog

10. اخلاق حرفه ای
رفتار و سکنات یک مشاور باید مناسب یک راهبر اثرگذار و موفق باشد زیرا همه مراحل؛ از مذاکره تا مدیریت زمان پروژه، نیاز به فرد یا تیمی اخلاق مدار دارد.
نحوه عقد قرارداد پس از مشاوره سئو
یک مشاور سئو حتما مذاکره کننده حاذقی است و می داند که برای بستن قرارداد، تعیین انتظارات به‌صورت دقیق از سوی طرفین مهمترین قسمت کار است.
شناخت و تعیین انتظارات در مرحله برنامه ریزی و تعیین اهداف شروع می شود و با بررسی وضعیت فعلی سایت، میزان قدرت تیم و امکان همکاری آنها ادامه دارد و در نهایت براساس بررسی اهداف و امکانات، انتظار معقول سنجیده می شود تا در متن قرارداد به وضوح و با جزئیات لحاظ شوند .
هر چقدر زمان لازم است بایستی صرف شود تا انتظارات تعیین شوند و با شرایط سایت و تیم تطبیق داده شود، زیرا کیفیت کلیه خدمات سئو به شفافیت در انتظارات و توقعات طرفین بستگی دارد.
اگر مشاور نداند که قصد اصلی کارفرما چیست و چه هدفی مهمترین علت درخواست مشاوره اوست و مدت زمانی که برای رسیدن آن در نظر دارد، چقدر است و در چه شرایطی احساس رضایت می کند؛ به احتمال زیاد اقدامات سئویی انجام می شود که حتی اگر درست ترین باشند، چون انتظارات را برآورده نکرده اند، مصداق کار درست در زمان نادرست هستند و باعث ایجاد نارضایتی می شوند.
به نظر می آید بهترین زمان برای درک انتظارات زمانیست که در جلسات بارش افکار با کارفرما و تیم درگیر گذاشته می شود تا در خصوص کلمات کلیدی به نتیجه برسند .
ممکن است پروسه زمانبر و چالش برانگیزی باشد اما احتمال موفقیت در اهداف سئویی سایت بیشتر است . هر چه که باشد از ازدیاد ترافیک، دریافت لید و سرنخ تا جهش در فروش و برند سازی همگی به درک درست از این مساله کمک می کند.
چرا خدمات مشاوره SEO
مهمترین دلیل نقشی است که در بهبود نرخ تبدیل مشتری و بازگشت سرمایه دارد.
چطور می توانم جلسه مشاوره سئو داشته باشم؟
• قبلا مشاوره سئو داشتم
• تا به حال مشورت نگرفتم
در هر صورت اطلاعات تماس و آدرس وبسایت خود را در فرم زیر وارد کنید

چه زمانی مشاوره سئو خوبه؟

شما همیشه به مشاور سئو نیاز دارید.
ولی بسته به اینکه کجای مسیر کسب و کار اینترنتی هستید، نوع مشاوره ای که نیاز دارید متفاوت است.
بهترین پیشنهاد این است که قبل از هر اقدامی مشورت کنید تا بر اثر انتخابهای نادرست در طول مسیر مجبور به دوباره کاری و صرف هزینه مجدد نشوید.
به عنوان مثال؛میزان تاثیر انتخاب نام دامنه و اسم برند در سئو به طور مستقیم مورد بحث است اما چون گیرایی نام برند و سایت باعث راحتی کاربر می شود و احتمال ماندگاری در ذهن را افزایش می دهد، حداقل به صورت غیر مستقیم، در میزان ترافیک تاثیر دارد.
به همین دلیل مشاوره در هر مقطعی نیاز است. فقط شکل و سبک متمایزی دارد.
در حالت کلی فرد یا گروه مشاور، فقط نکات مهم را بیان می کنند و بخش اجرا را برعهده شما می‌گذارند.
در مجموع، زمان مناسب برای دریافت مشاوره سئو را میتوان از دو بعد بررسی کرد :

1-آمادگی سازمانی و تیمی
دریافت مشورت به معنی اجرای کار نیست و منظور ارائه روشها و ریزه کاریهایی است که می تواند سایت شما را به شکلی بهینه کند که هم بیشتر و بالاتر دیده شود هم کاربر زمان زیادتری در سایت جستجو کند. همچنین برای خواندن محتوا و دیدن محصولات با اشتیاق وقت بگذارد.
پس لازم است محتوایی تولید شده ،علاوه بر جذابیت، ساختاری مطابق الگوریتمهای گوگل داشته باشد.
• وظایف تیم تولید محتوا در سئو داخلی
بنا به اندازه کسب و کار، تیم تولید محتوا بایستی توانایی کافی داشته باشد تا نکات سئو محتوا و سئو داخلی که در جلسه مشاوره ارائه می شود، به درستی اجرا کند.
• نقش کارشناس سئو در اجرای نکات مشورتی
به یک کارشناس سئو و در صورت لزوم مدیر سئو نیاز هست تا اقدامات اصلاحی و عملکردی در قسمت سئو خارجی و تکنیکال را عملی کند.
• لزوم همکاری با برنامه نویس و طراح سایت
البته اگر سایت وردپرسی نباشد، همکاری و همراهی طراح سایت و برنامه نویس الزامیست.
البته حالت دومی هم هست:
زمانی که تیم تولید محتوا ندارید یا نویسنده توانمندی را نمی شناسید و کارشناس سئو مهارت کافی برای انجام مواردی که در جلسه مشاوره گفته می شود را ندارد، در این صورت امکان اجرای کل پروژه توسط تیمی که از طرف مسعود الوهیمی وجود دارد.
همکاری گروه مشاوره سئو در بخش اجرا
در این حالت تیم اجرایی سئو تحت نظارت مسعود الوهیمی قسمت بازاریابی دیجیتال را به عهده می گیرد و تیم شما را راهنمایی می کند تا اهداف پروژه محقق شود.
مجموعه خدمات مشاور سئو در این حالت شامل مشاوره های مدیریتی نیز می شود:
• تعیین اهداف بر اساس میزان توانمندی افراد و سازمان
• اولویت بندی اهداف بنا به شرایط موجود، رقبا و انتظارات کارفرما
• زمانبندی اجرایی بنا به اولویتها
• هدایت تیم اجرایی و ارائه برنامه مدون سئو به آنها
• معرفی سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای سرعت دهی و اثر بخشی بیشتر پروژه
• مدیریت نیروی انسانی از هر لحاظ، به منظور دریافت بالاترین بهره وری
• مدیریت بحران در صورت بروز مشکلات احتمالی
• بازبینی و تعیین استراتژی برای موقعیت های مختلف
در واقع مشاور سئو علاوه بر مشاوره های بازاریابی در مدیریت کسب و کار همراه شماست.

2-آمادگی محصول و خدمات
در جلسات مشاوره نقشه راه بهینه سازی سایت شما ترسیم می شود
اما اگر در قسمت طراحی و تولید محصول و خدمات مشکلات زیرساختی باشد، احتمالا به مجموعه ای از اقدامات دیگر نیاز است که با کمک سایر کانالهای بازاریابی امکان پذیر است.
مواردی هم به حوزه برندینگ و طراحی کاربری مرتبط است که در صورت نیاز مشورتهای ضروری داده می شود.
جلسات مشاوره مسعود الوهیمی به چه صورتی برگزار می‌شود؟
جلسه تعاملی با تیم متخصص
افراد حاضر در جلسه بایستی در زمینه سئو دانش و مهارت بالایی داشته باشند زیرا نیاز است به اصطلاحات و مواردی که جهت بهینه سازی سایت و اصلاح اشتباهات مطرح می شود، مسلط باشند.
نحوه بررسی پروژه ها از طریق گپ و گفت با کارشناسان سئو، در صورت نیاز کارفرما و سایر اعضای تیم می باشد.
پس از شناسایی چالشها و ابهامات، دسترسی به پنل سرچ کنسول ضروریست تا شرایط موجود بررسی شود.
زیرا بیان راهکارهای عملی و بهبود نواقص بدون آنالیز وضعیت فعلی سایت و بررسی رفتار رقبا امکان پذیر نیست.
فرآیند مشاوره به چه صورت است؟
کارشناسان ما از طریق شماره ای که در فرم ثبت کردید با شما تماس می گیرند تا اطلاعات ابتدایی درباره پروژه و اهداف آن داشته باشند.سپس زمانی برای جلسه مشاوره تنظیم و اعلام می شود.

 

سوالات متداول

آیا سایت ما پیش از مشاوره بررسی می شود؟
بله، سایت حداکثر طی 3 تا 5 روز از زمان درخواست مشاوره به صورت دقیق مشاهده و بررسی می شود. سپس پیشنهادات خود را با راه‌کارهای اجرایی در جلسه ارائه می دهم.
تعداد جلسات هم به ابعاد پروژه و وسعت موضوعات مربوط می شود که در صورت لزوم قابل افزایش است.

مشاوره سئو تضمینی چیست؟
در سئو هیچ ضمانتی نیست!
دلیل روشن است چون ما سایت را برای موتورهای جستجو مثل گوگل بهینه می کنیم پس مطابق با قواعد و الگوریتم های آن پیش می رویم. هیچ کس از زمان بروزرسانی های گوگل و تاثیراتی که بر روی سایت دارد، اطلاع ندارد .
آنچه با قطعیت ضمانت می دهیم اجرای کلیه تعهدات مطابق قرارداد است.
 قیمت و هزینه مشاوره سئو چقدر است؟
هزینه مشاوره سئو بر اساس نوع مشاوره درخواستی فرق دارد.
گزارش پروژه سئو چگونه است؟
مشاوره سئو که منجر به عقد قرارداد برای نظارت بر پروژه سئو شود، زمانی قابل دفاع است که گزارش از مراحل انجام کار و موفقیت ها داده شود و یکی از اقدامات اصلی ارائه نتایج کسب شده به صورت شفاف است.
در گزارش مدیریتی که به شما داده می شود ابتدا گزارشی از وضعیت سئوی سایت در ابتدای شروع همکاری داده می شود سپس بر اساس تعهدات مذکور در متن قرارداد، مجموعه اقدامات، هزینه کرد و نتایج ارسال می شود تا متوجه روند کسب جایگاههای برتر برای عبارت کلیدی کسب و کارتان شوید.
دسترسی و برقراری تماس با مشاور پس از عقد قرارداد چگونه است؟
بسیار پیش می آید که پس از جلسات مشاوره و عقد قرارداد رابطه بین کارفرما و مشاور محدود می شود.
حتی مشاورینی هستند که تا پایان قرارداد هیچ ارتباط کلامی برقرار نمیکنند.
بخصوص زمانی که پروژه مطابق میل کارفرما پیش نمی رود، از دسترس خارج می شوند
مشاوره سئو ما تا پایان با همان کیفیت ابتدای مذاکرات ادامه دارد و پاسخگوی سوالات احتمالی هستیم.

درخواست مشاوره

جهت درخواست مشاوره برای سئو سایت و تبلیغات گوگل ادز با مسعود الوهیمی، اطلاعات خود را وارد کنید تا تیم پشتیبانی جهت هماهنگی با شما تماس بگیرند.